زنجیره توسعه دهندگان بهائی

زنجیره ای از افراد در سراسر جهان است که برای رفع نیازهای جامعه جهانی بهائی در توسعه و بایگانی نمودن پروژه های مختلف، به صورت داوطلبانه فعالیت می کنند .

هم اکنون حلقه ای از این زنجیره شویــــــد

دی وی دی همراه شماره 1 | سایت پروژه های بهائی

دی وی دی همراه شماره 1

دی وی دی همراه


لوح فشرده «همراه» شامل مجموعه ای از فایلهای صوتی ، تصویری و نوشتاری است که برای استفاده شما عزیزان در جریان فعالیتهای اساسی نقشۀ پنجساله می تواند مفید باشد. دیدگاه زیر در تهیۀ این مجموعه در نظر گرفته شده است:

  • تأمین و دسترسی سریع و نسبتا جامع و طبقه بندی شده به مجموعه ای از مستندات و منابع تجربه شده و مفید به کتب 1 تا 7 جهت فعالیتهای توسعه و تحکیم.

در اینجا سعی می کنیم تمامی این منابع را برشمریم تا بتوانیم بهتر از آن استفاده کنیم. این مجموعه شامل قسمتهای مختلفی است از جمله:

اقدامات چهارگانه اساسی که شامل جلسات دعا ، حلقه های مطالعه ، برنامه های تواندهی نوجوانان و کلاس اطفال بهایی است.

برای جلسات دعا مجموعه ای از مناجاتها و نصوص با موضوعات مرتبط به هم وجود دارد که می توانید از آنها برای جلسات دعای خود استفاده کنید.

در قسمت مربوط به تواندهی نوجوانان ، کتاب بهره مندی از قوای نوجوانان برای راهنمایی Animatorها به همراه کتب نوجوانان از جمله نسائم تأیید ، بارقه های امید و ... وجود دارد. همچنین دو مجموعه در رابطه با معرفی طرح نوجوانان و آشنایی با روحیات آنها نیز در این قسمت گذاشته شده است.

قسمت مربوط به کلاس اطفال بهایی شامل ادعیه مخصوص اطفال به صورت صوتی و تصویری ، سرودهای کتاب اطفال به صورت صوتی ، صفحات رنگ آمیزی کتاب اطفال به صورت PDF ، معرفی کلاس اطفال بهایی و سایر منابع جالب برای اطفال است.

هفت کتب روحی ، مجموعه معرفی دیانت بهایی ، معرفی حیات حضرت بهاءالله و حضرت اعلی به صورت powerpoint همراه با عکسهای کامل ، گفتگوهای هدفمند و سایر منابع مربوطه را می توان در بخش کتب روحی یافت.

در بخش بیت العدل اعظم (پیامها ، اسناد و ...) می توانید پیامهای بیت العدل از سال 1996 تا 2007 ، پیامهای مربوط به مؤسسات آموزشی ، همچنین پیامهایی که خطاب به ایران یا در مواضیع مختلف ارسال شده را با فرمت pdf مشاهده کنید.

بخش اسناد دارالتبلیغ بین المللی شامل تمامی خبرنامه های رشد و مجموعه اسناد مربوط به مؤسسات آموزشی با فرمت pdf است.

پیامها و منابع تهیه شده توسط دفتر توسعه اجتماعی و اقتصادی را می توان با فرمت pdf در بخش اسناد دفتر توسعه اقتصادی و اجتماعی مشاهده کرد.

شما می توانید بعضی از کتب بهایی را در بخش مجموعه ای از کتابهای بهایی با فرمت pdf و word ببینید. همچنین لغت نامه 19 هزار لغت در این قسمت وجود دارد.

کتابچه های آیات و مناجات شامل دفترچه مناجات "ربنا" ، نمازهای سه گانه ، الواح شفا و احمد و کلمات مکنونه است. راهنمای تهیه دفترچه برای طرز پرینت این مجموعه در این قسمت وجود دارد.

مجموعه ای مختصر از بیانات مبارکه هیاکل مقدسه و بیت العدل اعظم راجع به نشر نفحات الله به صورت pdf در بخش منتخبی از بیانات و آثار الهی وجود دارد. می توانید این بیانات را در برگه A4 پرینت بگیرید و در جلسات خود از آنها استفاده کنید.

بخش موسیقی ( اذکار، اشعار ، مناجات و ....) شامل برخی ادعیه و مناجاتها به صورت صوتی یا تصویری اعم از اذکار عربی و فارسی ، الواحی چون احمد و نوروز و ...، مجموعه ترانه ها از جمله بشارت یا یادباد و ... ، مجموعه سخنرانیها از جمله بشارت کتب مقدسه است.

فایل صوتی برخی کتب بهایی مانند هفت وادی ، دریای دانش و ... در بخش کتب صوتی وجود دارد که بعضی از آنها همراه با موزیک متن نیز هستند.

بخش فیلم و کلیپ از جمله دیدنی ترین قسمتهای این مجموعه است که شامل کلیپهایی پیرامون موضوعات مختلف از جمله صیام ، نوروز، اراضی مقدسه ، کنفرانس جهانی بهایی 1992 ، معرفی آیین بهایی و .. وجود دارد که می توانید در dvd دوم مشاهده کنید.

تصاویر مختلف از شمایل حضرت عبدالبهاء ، تصاویری از مقام اعلی و مشارق الاذکارها را می توانید در بخش تصاویر مشاهده کنید.

شما برای استفاده از فایلهای موجود در این دو DVD نیاز به نرم افزارهایی چون winrar ،PDF ، تبدیل word به PDF و ... دارید که فایل نصب آنها را می توانید در بخش نرم افزارهای جدید بیابید.

برای ملاحظه این مجموعه کلیک کنید.

فایل ضمیمهسایز
DVD Hamrah 1.nrg4412.16 MB
براي ارتباط با سايت با آدرس info@bahai-projects.org مکاتبه کنيد.